„Eika“ rengiasi Vilniuje susprogdinti meno bombą

Tarptautiniu mastu išgarsėjęs reiškinys, kai talentingų menininkų dėka apleisti pastatai atgaivinami ir laikinai virsta meno kūriniais, pagaliau pasiekia Lietuvą. Nekilnojamojo turto plėtotoja „Eika“, prieš pradėdama naujo verslo centro statybą Vilniuje, vietoj to, kad nugriautų apleistą pastatą, ryžosi atgaivinti daugelį metų stovėjusią greitosios medicinos pagalbos stotį Žalgirio gatvėje.

„Mūsų idėja įrengti laikiną meno galeriją apleistame pastate yra kartu ir išbandymas Lietuvos menininkams. Tai testas: ar Lietuva jau pasirengusi pasaulyje garsėjančiai meno formai?“ – teigia įmonės „Eika“ turto valdymo departamento direktorė Viktorija Orkinė.

DSC_0194Pastaraisiais metais pasaulyje paplitusios laikinos meno dirbtuvės sulaukė ypatingo visuomenės susidomėjimo. Tokio tipo renginys, jungiantis skirtingų ekonominių, kultūrinių bei profesinių pažiūrų atstovus, norinčius kartu kurti ir ieškoti įkvėpimo išnaudojant apleistus pastatus kaip kūrybinę erdvę, jau buvo įgyvendintas Tokijuje, Paryžiuje ir kituose miestuose. Tikimasi, kad Lietuvos menininkai ir visuomenė nepraleis unikalios galimybės.

„Pagrindinė projekto idėja – meno laikinumas. Ši ekspozicija bus tiksinti meno bomba, kuri sprogs, kai pastatas bus nugriautas, o jo vietoje išaugs 15.000 kv. metrų ploto A klasės verslo centras ir daugiabučių kompleksas“, – teigia įmonės „Eika“ atstovė.

Lietuvoje precedento neturinčiame kūrybiniame konkurse dalyvauti kviečiami laisvieji menininkai, meninių sričių studentai ir visi meno mylėtojai. Projekto dalyviai turės visišką laisvę kurti ir konvertuoti pastatą. Įmonė „Eika“ finansuos ir meninių instaliacijų įrengimą, o lankymasis laikinoje galerijoje bus nemokamas. Planuojama, kad laikina meno galerija Žalgirio g. 135, Vilniuje lankytojams duris atves jau kovo 1 d.

Įmonė „Eika“ skelbia konkursą ir laukia paraiškų su idėjų pristatymu iki vasario 17 d.

Apie įmonių grupę „Eika“
1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje. Įmonių grupę sudaro: UAB „Eika“ – nekilnojamojo turto rinkos lyderė, vertinama už novatoriškumą, patikimumą bei atsakingumą; UAB „Eikos statyba“ – statybos bendrovė, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos ir renovacijos patirtį.

Daugiau informacijos:
Justina Kiaušaitė
Projekto vadovė
Tel. +370 676 07148
Faks. +370 5 2514 256
El. p. justina@eika.lt
www.eika.lt